Як привчити дитину до фінансової відповідальності?

financial literacy at kids

Нам постійно повторюють, що вивчити нову мову в дитині набагато легше, аніж дорослому.

Ця ідея вірна,  якщо її застосувати до фінансової грамотності. Однак, це те, чому більшість батьків не навчають своїх дітей змалечку. Дослідження, проведене в 2018 році Університетом Іллінойсу в Урбана-Шампейн, показало, що 36% молодих людей знаходяться в зоні «фінансового ризику».

Дослідники вибрали 3050 дорослих (віком 18 років і старше), аби оцінити їх фінансову придатність, в тому числі розуміння основних економічних концепцій (наприклад, процентних ставок, інфляції і т. Д.) і те, як вони розпоряджаються коштами.

Згідно з дослідженням, учасники, яких вважали «схильними до фінансового ризику», не мали заощаджень, «якими вони могли б оплатити свої витрати на життя протягом трьох місяців, якщо це необхідно», а також «заощаджень в розмірі хоча б 2000 доларів у разі непередбачених витрат».

Эфект доміно

Тільки 22% -опитаних осіб у віці від 18 до 24 років були визнані фінансово стабільними. Це означає, що вони краще планували бюджет, мали поточні чи ощадні рахунки і майже не використовували дорогі фінансові альтернативи, наприклад, короткострокові кредити.

Але навіть вони заявили, що їх фінансова грамотність “залишає бажати кращого». Гаурав Сінха, провідний автор дослідження, вважає, що це проблема, яка може негативно вплинути на фінансову грамотність майбутніх поколінь.

«Викликає занепокоєння те, що багато молодих людей вступають у доросле життя, не маючи достатніх фінансових навичок для свого майбутнього благополуччя і благополуччя своїх дітей, – сказала вона в інтерв’ю Science Daily.

Як підготувати дитину до фінансової стабільності

Результати дослідження показують, що батькам просто необхідно докласти серйозних зусиль, щоб допомогти своїм дітям розвинути фінансову грамотність в ранньому віці. Ось три простих способи прищепити Вашій дитині успішність у поводженні з грошима.

Почніть рано

Дослідження, проведені в Мічиганському університеті, показують, що до п’яти років у дітей розвиваються «виразні емоційні реакції [на витрати і заощадження грошей], які можуть трансформуватися в реальну поведінку щодо витрат».

За даними останнього опитування «Батьки, діти і гроші», проведеного фірмою з управління активами T. Rowe Price, більшість батьків починають з дітьми обговорення фінансових не раніше їх 15 річного віку, і лише 4% – до п’яти років.

Відкрито обговорюйте сімейний бюджет

Навчання відповідальності за особисті фінанси не передбачено шкільною програмою, тому батькам важливо заповнити цю прогалину.

Згідно зі звітом T. Rowe Price, 33% батьків говорять зі своїми дітьми про гроші тільки раз на місяць, а 4% сказали, що ніколи не говорять. Більше третини опитаних вважають розмови про гроші явним «табу».

«Якщо батьки не обговорюють зі своїми дітьми такі теми, як сімейні фінанси або борги, їх діти самі роблять висновки, які не завжди відповідають дійсності», – заявила Лінсі Ромо, доцент кафедри комунікації, в інтерв’ю Science Daily. Інститут Розвитку Дитини пропонує долучити дітей до спільних походів за продуктами. Перш ніж ви обидва підете в магазин, визначте бюджет і разом пошукайте дисконтні купони. Це навчить їх принципам роботи грошей і важливості економії.

Надайте їм власні фінансові інструменти

Кращий спосіб вчитися – робити. Згідно з Програмою Міжнародної Оцінки Студентів, американські студенти, у яких є власні банківські рахунки, на 22 бали перевершують за показником фінансової грамотності тих, у кого їх немає.

Розуміння того, як поводитися з грошима, перебуваючи під пильним наглядом мами і тата, може допомогти дітям запобігти фінансовій кризі пізніше. Але це не означає, що Ви повинні виручати своїх дітей кожного разу, коли вони помиляються.

Ви допоможете їм навчитися відповідальним звичкам економити, дозволивши їм відчути деякі наслідки (не дуже фатальні).

Переклад матеріалу з ресурсу cnbc.com

Call Now ButtonFREE CALL